Uncategorized

Wyprawka dla niemowlaka od A do Z

Wyprawka dla niemowlaka od A do Z

Rzeczy niezbędne, potrzebne i takie, które mogą się przydać – wyprawka dla niemowlaka od A do Z, czyli wszystko, co powinniście wiedzieć o akcesoriach dziecięcych.

A jak aspirator do noska i antyseptyczny płyn do przemywania pępka

Żadna wyprawka dla niemowlaka nie obędzie się bez płynu do pielęgnacji kikuta pępowinowego, który odpada zwykle w drugim tygodniu po porodzie.

Aspirator do noska nie musi przydać się w pierwszych tygodniach życia malucha, nie jest więc artykułem pierwszej potrzeby. Prędzej czy później jednak z pewnością będziecie musieli po niego sięgnąć, w momencie pierwszego kataru warto więc mieć go pod ręką.

B jak butelka

Nawet jeśli zamierzacie karmić piersią, wyprawka dla niemowlaka powinna zawierać choć jedną butelkę z dobrej jakości, anatomicznym smoczkiem dla noworodka – gdyby zaszła konieczność ściągnięcia pokarmu lub podania maluchowi lekarstwa z mlekiem.

C jak chusta

Chusta do noszenia niemowlaka jest rekomendowana przez lekarzy, położne, psychologów – i doświadczonych rodziców. Kompletując wyprawkę dla niemowlaka nie zapomnijcie o tym przydatnym gadżecie, który może „uratować Wam życie” już kilka dni po narodzinach dziecka.

D jak dermokosmetyki

By nie zaburzyć mikrobiomu na poziomie skóry, wyprawka dla niemowlaka powinna składać się wyłącznie z naturalnych, hipoalergicznych lub ekologicznych kosmetyków, przeznaczonych specjalnie do pielęgnowania skóry od pierwszych dni życia.

E jak elektroniczna niania

Wiele osób obywa się bez wsparcia elektroniki przez cały okres niemowlęctwa dziecka. W wyprawce niemowlęcej może jednak znaleźć się np. gadżet, który pozwoli Wam mówić do dziecka znajdującego się w innym pokoju, włączyć mu kołysankę czy sprawdzić temperaturę pomieszczenia.

F jak fotelik samochodowy

Must have każdej wyprawki niemowlęcej. W tym przypadku zdecydowanie warto postawić na renomowanych producentów i sprawdzić wyniki testów bezpieczeństwa.

G jak gniazdko niemowlęce

Wyprawka dla niemowlaka, w której jest gniazdko, to wyprawka dobrze przygotowanych rodziców! Noworodki lubią ograniczoną przestrzeń.

I jak inhalator

Oby nie przydał się jak najdłużej. Nie musicie kupować go od razu. Jeśli maluch będzie miał katar, zdążycie odwiedzić aptekę, ale zawsze warto być przygotowanym.

K jak krzesełko do karmienia

Najlepiej takie, które rośnie razem z dzieckiem – jeden zakup na wiele miesięcy.

L jak laktator

Wyprawka dla niemowlaka kojarzy się z akcesoriami do karmienia, jednak laktator nie zawsze jest potrzebny. Sprawdźcie czy nie wolicie odciągać pokarmu ręcznie, potem zdecydujcie się na zakup.

Ł jak łóżeczko dostawne

Pozwala spać z dzieckiem – a jednak osobno. Super przydatna rzecz w wyprawce dla niemowlaka.

M jak monitor oddechu

Nie każda wyprawka dla niemowlaka ma na liście monitor oddechu. Warto jednak zgłębić temat i kwestie zdrowia mieć pod kontrolą.

N jak nawilżacz powietrza

Jeśli dotąd nie macie go w domu, a kompletujecie wyprawkę dla niemowlaka – to czas kupić nawilżacz, niezbędne akcesorium w sezonie grzewczym.

O jak otulacz

Muślinowe i bambusowe otulacze to właśnie te elementy wyprawki dla niemowlaka, po które będziecie sięgać najczęściej. Warto mieć kilka w różnych rozmiarach.

R jak ręcznik z kapturkiem

Niezbędny przy każdej kąpieli – do otulenia małej główki.

Ś jak śpiworek

Na pościel jeszcze przyjdzie czas. Praktyczna wyprawka dla niemowlaka to przede wszystkim śpiworki – wygodne i bezpieczne dla najmniejszych maluszków.

T jak termometr

Do wody i do ciała – elektroniczny termometr warto mieć pod ręką zawsze, gdy w domu jest dziecko.

U jak ubranka

Pierwsze skojarzenie, gdy słyszycie: wyprawka dla niemowlaka. Postawcie na naturalne materiały i wygodne fasony z zapinaniem na całej długości.

W jak wózek wielofunkcyjny

Gondola, spacerówka i fotelik samochodowy na jednaj ramie – takie rozwiązania ułatwiają życie młodym rodzicom. Przemyślana wyprawka dla niemowlaka stawia ro wielofunkcyjne rozwiązania.

Z jak zabawki

Z pewnością nie są niezbędne na samym początku, ale subtelny mobil nad łóżeczkiem czy mała, miękka grzechotka z naturalnych materiałów to coś, co już niedługo może wspierać rozwój malucha. Wybierajcie tylko produkty z odpowiednim certyfikatem.