Pozostałe

Oświetlenie LED w kuchni – jakie wybrać?

Oświetlenie LED w kuchni – jakie wybrać?

Odpowiednie oświetlenie kuchni ma ogromne znaczenie w komforcie używania tego pomieszczenia. Warto wybrać oświetlenie ogólne na sufit, ale też zastanowić się nad punktowymi żarówkami nad blat. Takie połączenie sprawi, że nasza kuchnia będzie nie tylko piękna, ale też wysoce funkcjonalna. Jakie oświetlenie LED (zobacz na led-labs.pl) do kuchni wybrać, aby uzyskać optymalny efekt?

Lampy wiszące

Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w średnich i dużych kuchniach, których lampa sufitowa wisząca będzie nie bardzo efektownym dodatkiem. Możemy zdecydować się na niewielką lampę z jedną żarówką przycinek lub większą składającą się z kilku opraw. Takie lampy często wiesza się nad wyspą kuchenną lub stołem jadalnym.
Lampy tego typu są bardzo uniwersalne i z łatwością znajdziemy opcję, która będzie pasowała do naszego wnętrza. Możemy wybrać coś w stylu skandynawskim, nowoczesnym lub vintage. Ważniejsza od efektownego klosza będzie jednak odpowiednia żarówka, które będzie w stanie oświetlić całe pomieszczenie. Warto zdecydować się na taką, która daje białe światło, bo to właśnie ona najlepiej odda wszelkie kolory. Niezależnie jednak od tego, na jaką lampę się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że zrobi ona wrażenie na naszych gościach.

Plafony

To uniwersalne oświetlenie LED sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, ale przede wszystkim w kuchni. Są one bardzo wszechstronne pod względem formy, rozmiaru oraz kolorystyki, dzięki czemu pasować będą do wielu wystrojów wnętrz. Są to małe lampy, które nie będą przytłaczały innych elementów pomieszczenia, a za to dokładnie je oświetlą. Uwaga naszych gości dalej będzie skupiona na wystroju pomieszczenia, a nie na ogromnych lampach zwisających z sufitu. Będzie to więc doskonałe rozwiązanie dla miłośników minimalistycznego wystroju wnętrz.
Plafony LED Będą świetnym rozwiązaniem dla tych przypinek którzy szukają czegoś nie tylko ładnego, ale też praktycznego. Tego rodzaju lampy charakteryzują się niskim poborem prądu i produkcją intensywnego światła. Dzięki temu będziemy w stanie oświetlić Wszystko dokładnie, nie wydając przy tym majątku na rachunki za prąd.

Oprawy downlight LED

To wyjątkowo oryginalne i funkcjonalne rozwiązanie, które zyskuje ostatnio na popularności. Na pierwszy rzut oka przypominają one klasyczne plafony, ale mogą mieć dużo więcej różnych kształtów i nadają się do montażu w sufitach podwieszanych. Możemy też wykorzystać je w oświetlaniu blatów. Dzięki takiemu źródłu światła, będziemy doskonale widzieć co przyrządzamy, dzięki czemu korzystanie z kuchni stanie się bezpieczniejsze.
Warto tutaj zdecydować się na żarówki, które pozwalają nam na zmianę koloru. Tego rodzaju światło będzie świetnie kontrastować z białą kuchnią, dzięki czemu staje się coraz popularniejsze. Daje ono punktowe światło, które stanowi oryginalną dekorację pomieszczenie, która idzie w parze z praktycznością. Warto połączyć tego rodzaju oświetlenie z klasycznymi lampami sufitowymi, które będą dawać zwykłe, białe światło. Takie połączenie będzie bardzo oryginalne i nowoczesne.