Pozostałe

Sofy chesterfield dodadzą stylu do twojego wnętrza

Sofy chesterfield dodadzą stylu do twojego wnętrza

Angielskie wzornictwo od setek lat zachwyca duże grono ludzi. Głębokie pikowania, elegancja, szyk i styl ujmą najbardziej wyrafinowane gusta, ale różnorodność wyboru sprawia, że mebel będzie ozdobą prawie każdego wnętrza.

 Sofa chesterfield diva 3-os

Sofa chesterfield diva 3-os (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Sofy chesterfield – sofy w starym stylu

Chesterfieldy to meble z historią sięgającą setek lat wstecz. Około XVIII wieku najprawdopodobniej w Angli  powstał pierwowzór kanapy chesterfield. Zamówił ją hrabia. Miał wobec niej sporo wymagań. Musiała oczywiście dobrze wyglądać, ale chciał by była na tyle wygodna by bez trudu na nią siadać (czyli ani nie za wysoka ani nie za niska) i by pozycja do siedzenia umożliwiała utrzymanie wyprostowanej sylwetki (zyskano to dzięki niskiemu oparciu i podłokietnikom). Dodatkowo materiał, z którego miała być wykonana nie powinien się marszczyć (stąd też sofę wzbogacono o guziki i wykonano ze skóry). I tak powstała kanapa chesterfield, która okazała się tak dobra, że do dziś króluje nie tylko na angielskich salonach, ale cieszy się ogromnym powodzeniem w Polsce. A sukces jest tak wielki, że polscy producenci wykwalifikowali się w wytwarzaniu tego rodzaju  mebli na zamówienie.

Nowe kształty kanap chesterfield, ale wciąż ta sama stara klasa

 Sofa chesterfield london 2 os.

Sofa chesterfield london 2 os. (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Z biegiem czasu sofy chesterfield nabierały coraz to nowych kształtów zachowując jednak swoją angielską stylistykę. Bogaty wybór modeli sprawia, że z łatwością można je dopasować do różnych aranżacji. Pięknie prezentują się w nowoczesnych, minimalistycznych czy industrialnych przestrzeniach stanowiąc niejako ich centrum i główny wyróżniający się punkt. Doskonale komponują się w aranżacjach glomur, gdzie upstrzone kryształami i złotem pysznią się i połyskują. A możliwość wyboru mocnych nasyconych kolorów połączonych z modelami o kwadratowych kubaturach zachwyci właścicieli wnętrz w stylu art deco. Sporym atutem mebli jest możliwość dostosowywania ich własnych potrzeb i koncepcji. Polscy producenci realizują zamówienie w oparciu o wybory i sugestie klienta, dzięki czemu każda kanapa chesterfield jest indywidualnym projektem, który nada wyjątkowego charakteru wnętrzu.

Sofa chesterfield to piękno, ale i funkcjonalność

Co ważne część sof chesterfield jest wyposażona w funkcję spania, co oznacza, że poza ozdobną funkcją  mogą być także użytecznym meblem np. wtedy gdy chcemy przenocować gości. Niektóre modele są tak zaprojektowane by służyć do spania codziennego. Posiadają wygodny, gruby materac ze sprężynami bonellowymi. Dzięki temu piękny mebel może także wzbogacać małe przestrzenie.

Sofy chesterfield nie straciły stylu z biegiem czasu, a wprost przeciwnie, poprzez nowe rozwiązania, nowoczesne formy, bogactwo barw stały się kunsztownym i praktycznym dodatkiem do każdego wnętrza