Drogie modeleModele aut

Drogie modele samochodów – czy warto inwestować w tego typu przedmioty

Drogie modele samochodów – czy warto inwestować w tego typu przedmioty

Czy warto?

Drogie modele samochodów, które mają ponad pół metra długości całkowitej to zabawki jedyne w swoim rodzaju. Mowa tu konkretnie o tym, że jeśli jest to model kabrioletu to ma składany i rozkładany elektrycznie dach, który ma metalowy szkielet i jest wykonany z materiału. Jednym słowem jest to składany dach, który ma dość wiele detali zgodnych z oryginałem i jest od niego mniejszy. Element tego typu też wymaga dbania, czyli trzeba go konserwować tak samo jak dach normalnego kabrioletu.

Lepsze wersje zabawek RC – czy to ekscytująca namiastka sportu motorowego?

Rozmiar modelu ma znaczenie

Modele tego typu mają też rozkładany twardy dach, który jest opcją ciekawą, bo jest jedynie pomniejszony, ale ma też bardzo wiele detali upodabniających go do oryginału. Tapicerka w modelu tego typu może być opcją dwukolorową, czyli może być szyta z kawałków skóry lakierowanych na czarno i na biało. Te kawałki są rzecz jasna malutkie, bo pokrywa się nimi pomniejszoną konstrukcję fotelu, która jest opcją trudną do obszycia, szczególnie jeśli ma wydłużane siedzisko. Istotnymi detalami są też boczki drzwiowe, które też są elementami z tapicerką. One w niektórych przypadkach muszą mieć nawet charakterystyczne przeszycia, a konstrukcja wewnętrzna drzwi ma dodatkowo element taki jak opuszczana szyba, która jest opcją wykonaną z przeźroczystego tworzywa. Taki poziom odwzorowania detali ma znaczenie, bo ilość detali zwiększa cenę danego modelu i co najważniejsze sprawia, że dany model jest opcją wybitnie atrakcyjną. Wiele cenionych i polecanych modeli RC znajdziesz w popularnym sklepie rctrax.pl. Obecnie takie spore modele są atrakcyjne ze względu na to, że to wierne odwzorowanie samochodu sprzed lat. Takie samochody siedem lub osiem dekad temu produkowano w niewielkich seriach i z tej właśnie przyczyny istniejące egzemplarze są w prywatnych kolekcjach i w muzeach, czyli widuje się je jedynie raz na kilka lat na drodze.

Prawdziwe unikaty

Bywa też i tak, że te samochody nie przetrwały, czyli że jedynym dowodem na ich istnienie są zdjęcia i modele wykonane w pewnej skali przez specjalistów od miniaturyzacji. Modele tego typu są bardzo drogimi, bo modelarze znający się na wielu technikach odtwarzali je z niewielu biało czarnych zdjęć i to trzydzieści lub czterdzieści lat temu. Dlatego wartość modelu tego typu jest znaczna, bo problemy z odtworzeniem auta z kilku lub z kilkunastu zdjęć to raczej znaczne problemy i wiele miesięcy wymagającej pracy.