Modele autModele RC

Modele RC – jak wielkie znaczenie ma jakość nadwozia dla użytkowników?

Modele RC – jak wielkie znaczenie ma jakość nadwozia dla użytkowników?

W każdej branży wyróżniamy dwa rodzaje produktów. Pierwsze to asortyment od cenionych i renomowanych (czasem nawet prestiżowych) producentów. Drugie to z kolei asortyment niskiej jakości, uznawany jako budżetowy. Gdy rynek jest duży i klientów jest wielu, pojawiają się także produkty z kategorii średniej, lecz jeśli jest to nisza, raczej do dyspozycji mamy wyposażenie z górnej i niskiej półki. Jak to wygląda w przypadku takich konstrukcji jak modele RC? Odpowiedź może być naprawdę zaskakująca, lecz wydaje nam się, że jesteśmy w stanie przekonać Cię do tego, że warto inwestować w komponenty zaprojektowane i stworzone przez najlepszych ekspertów z dbałością o najdrobniejsze detale.

Wytrzymałość

Nie liczy się to, co na zewnątrz, tylko co, co usytuowane zostało w środku. Jest to najczęstsze zdanie wśród osób, które inwestują w modele RC. Teoretycznie to prawda, lecz nie należy zapominać, że kolizje również się zdarzają i są one o wiele częstsze niż w prawdziwym życiu i przy użyciu prawdziwych aut. Jeśli nadwozie zostanie wyprodukowane z wysokiej klasy elastycznego tworzywa sztucznego, ryzyko pęknięcia lub uszkodzenia jest niższe – a co za tym idzie, nie musisz obawiać się kolejnej dodatkowej inwestycji.

Maksymalizacja wyników

W przypadku pełnowymiarowych samochodów, rodzaj nadwozia i jego kształt mają ogromne znaczenie dla wyników. Czy tak też jest w przypadku miniaturowych ich odpowiedników? W końcu modele RC są tak małe, że opór powietrza nie powinien mieć większego wpływu. Teoretycznie tak i nie. Jeśli się postaramy, znajdziemy driftujące TIRy, lecz nie mają one żadnych szans z driftującymi autami osobowymi. Dlatego właśnie lepiej wybrać nadwozie, które będzie dostosowane do kategorii, w której chcesz się rozwijać.

Modelarstwo samochodowe – co tu ma kluczowe znaczenie?

Lepsza kontrola nad pojazdem

Gdy chodzi o drift, konstrukcja nadwozia nie ma tak dużego znaczenia. Posiadamy jednak również modele RC, które przystosowane są do wyścigów szybkościowych. Co to znaczy? Otóż opływ powietrza w ich przypadku ma ogromny wpływ na wynik samego wyścigu. Pojazdy zdalnie sterowane są w stanie bez problemu dojść do prędkości rzędu przekraczającego kilkadziesiąt kilometrów na godzinę. Przy swojej niewielkiej wadze, mogą z tego powodu zwyczajnie stracić przyczepność, co spowoduje koziołkowanie i wypadek. Nie są to jednak tanie zabawki, tylko naprawdę profesjonalny asortyment, którego wartość może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Lepiej więc nie ryzykować, że coś złego się wydarzy przez źle dopasowane nadwozie, skoro na rynku mamy konstrukcje pozwalające na to, by modele RC osiągały zawrotne dla siebie prędkości.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz